logo

Hakkımızda

Celal Buğra Demirel

CMAS 3 Yıldız / PADI Assistant Instructor Dalgıç

Celal Buğra Demirel

Cunda Dalış Kimdir?

Cunda Dalış 2013 yılında sualtına ve doğaya gönül veren arkadaşların bir araya gelmesiyle, aslında 2000 yılında başlayan bir tutkunun olgunluğa erişmesi ile dalış teknelerinin platformlarında yer almaya başlamıştır.

Yapılan organizasyonların ve oluşturulan bu web portalının tek amacı etrafı denizlerle çevrili olan Türkiye'mize denizler ve canlılara karşı duyarlı olan ve bilgili olan bireyler kazandırmaktır.

Dalış bir özgürlük, disiplin ve tutkudur. Dalış sporuna gönül veren ve vermek isteyen herkes öncelikle bilginin, tecrübenin insan hayatı faktöründeki öneminin farkında olmalıdır.

Dalış yapmak aslında bisiklete binmek kadar kolaydır. Ve tecrübe kazanıldıkça unutulmayan bir tutkudur. İnsanoğlunun su ile tecrübesi daha anne karnında ilk oluşumundan dünyadaki ilk nefes alışına kadar devam eden bir faktördür. Ve ilerleyen yaşamında da hayatta kalmasını hayatını sürdürmesini sağlayan en temel madde sudur.

Bu nedenle denizlerimize, akarsularımıza, göllerimize bir güzellik abidesine yaklaşımımız haricinde bir gözle bakmamız son derece önemlidir. Çünkü su yaşam demektir. Ve kutsaldır.

Biz dalgıçlar bu nedenle binlerce yaşamı barındıran su ile oluşan bu güzellik karşısında gerekli tedbirleri almak ile yükümlüyüz. Denize plastik,teneke veya çöp atan birini gördüğümüzde bizleri yetiştiren bu güzel Türkiye' mizin güzel kültürü ile aslında kendi yaşam kaynağımıza bir çöp attığımızı öğretmemiz gerekmektedir.

Dalış son derece ciddiyet ve dikkat isteyen zevkli bir spordur. Yapacağınız ufak hatalar sizleri ciddi sorunlarla karşı karşıya getirir. Bu nedenle en ufak detaylarda olsa gittiğiniz dalış klüplerinde, dalış teknelerinde ya da dalış bölgelerinde eğitmenlere ya da işletme sahiplerine aklınıza takılan her soruyu sorun. Biz dalgıçlar emin olun sorduğunuz soruları büyük bir tutkuyla cevaplayacağız.

Mavinin derinliklerinde görüşmek dileğiyle

Celal Buğra Demirel

Cunda Dalış Kurucusu / CMAS 3 Yıldız / PADI Assistant Instructor Dalgıç

Dalış Özgürlük Demektir